Žandov 30 Chlístovice 28504
+420 725 44 67 99
info@angeltechnology.cz

EKV – Elektronická kontrola vstupu

Základní informace

Základními prvky systému EKV je čtečka, elektrický zámek a řídící jednotka. Vstupní a výstupní čtečka do objektu může zároveň sloužit i pro evidenci docházky. Řídící jednotka vyhodnocuje a zaznamenává veškeré události v systému. Výstupní informace se přenášejí do PC.
Systém kontroly vstupu (EKV) provádí identifikaci a výběr osob pro příchod/odchod do definovaných prostor

  • žádné klíče – stačí biometrický prvek nebo identifikační karta pro všechny dveře.
  • biometrický prvek neztratíte (otisk prstu, dlaň, sítnice…) a identifikační kartu v případě její ztráty zneplatníte jediným kliknutím
  • můžete kontrolovat, kdo a kdy vstupuje do Vašeho objektu.
  • přístupový systém je možno připojit k internetu a z libovolného počítače nastavit povolení vstupu do objektu.

EKV umožňují jednoduchou a pohodlnou kontrolu přístupu do vybraných prostor. Moderní systémy využívající bezkontaktní karty. Tento typ karet nemá žádnou baterii, ale je napájen z elektromagnetického pole čtečky, ke které je čip přikládán pro identifikaci.
Systémy kontroly vstupu jsou autonomní (veškerá data o oprávněných kartách jsou uložena ve čtečce), nebo propojené s počítačem. Výhodou těchto systémů je možnost dálkové správy více čteček z jednoho místa nebo aktuální informace o přítomnosti osob v daném úseku.
Nositelem identifikace uživatele může být uživatelský kód (PIN), bezkontaktní / kontaktní karta, přívěšek na klíče a biometrický prvek (otisk prstu, otisk dlaně, sítnice oka, obličej). Vzájemnou kombinací těchto identifikačních faktorů lze zvýšit stupeň zabezpečení kontroly vstupu.
Většina bezpečnostních systémů nemá žádnou měřitelnou návratnost, nedojde-li k pokusu o napadení objektu. Systém kontroly vstupu je jednou z výjimek. Jeho použití výrazně snižuje ztráty na pracovišti a značně zvyšuje produktivitu práce.

Naše firma nabízí komplexní řešení v oblasti kontrolovaných přístupů za použití nejmodernější technologie a současných trendů. Každý zákazník si může individuálně vybrat z několika možností a značek přístupového systému, ať už přístup pomocí karty nebo snímač otisku prstu, možností je spousta. Přímo na místě kde bude systém umístěn s Vámi náš technik prokonzultuje nejvhodnější řešení a způsob instalace.