Žandov 30 Chlístovice 28504
+420 725 44 67 99
info@angeltechnology.cz

Optické sítě

Základní informace

Jde o způsob přenosu internetové konektivity skrze optická vlákna. Ta jsou vyrobena ze skla nebo plastu (jsou tedy ohebná, nekorodují, nejsou elektricky vodivá, na přenos v nich nepůsobí elektromagnetické rušení) a data jsou v nich přenášena prostřednictvím světla.V praxi dovedeme optické vlákno k hlavnímu rozvaděči a například v bytovém domě pak realizujeme vnitřní síť klasickými metalickými kabely – na Vaší domácí internetové síti se tedy se zavedením optické sítě nic nemění, nepotřebujete žádné speciální zařízení, jenom doporučujeme pořídit si pro vyšší rychlosti internetu také výkonnější bezdrátový router

Ve světě telekomunikační techniky se stále více pro přenos dat využívají optické sítě. Chcete-li dosahovat vysokých přenosových rychlostí a přitom disponovat dostatečnou kapacitou nejen pro současnost, ale i pro budoucnost, využijte přenosu pomocí optického vlákna. Optická kabeláž je optimální pro propojení např. počítačových sítí, telefonních ústředen, kabelové televize, zabezpečovacích a kamerových systémů. Cílem je splnit požadavky na šířku pásma, provozní spolehlivost a elektromagnetickou kompatibilitu.

Výhody optických sítí:
– necitlivost vůči elektrickému a magnetickému rušení

  • možnost instalovat v souběhu se silovými kabely
  • bez přeslechů a vnějšího vyzařování energie
  • úplné elektrické oddělení vysílače od přijímače

– nízký útlum – větší dosažitelná vzdálenost/dosah
– vysoká přenosová kapacita

  • využití jak v páteřních spojích, tak i v domácnosti (sledování televize a současný download či upload velikých souborů Vám nezpůsobí žádný problém)

– bezpečnost provozu – bez možnosti vzniku jiskry a dotykového napětí, tedy bez možnosti úrazu el. proudem
– nepodléhá rušení, odrazům signálu, degradaci měděného kabelu vlivem času
– v dnešní době cenově srovnatelné s metalickou kabeláží

Naše firma nabízí komplexní řešení v návrhu, výstavbě a realizace optických sítí. Naši technici disponují nejen špičkovým vybavením, ale také dlouholetou a odbornou praxí. Samozřejmostí je nejen špičkový záruční i pozáruční servis, ale také prvotřídní poradenství, flexibilita a odborná pomoc na míru přesně podle plánů a požadavků zákazníka.